Іван Гаврилюк - актор

 

Іван Гаврилюк - актор

Серія матеріалівГаврилюк Іван Ярославович

Іван Гаврилюк народився 25 вересня 1948 року в селі Йосипівка Буського району. Народний артист України (1992 рік), кіноактор та режисер, зіграв близько 70 ролей в кіно. Закінчив Київський інститут театрального мистецтва в 1970 році.

Народний депутат України 4 скликання з квітня 2002 року, обраний у виборчому окрузі № 126 Львівської області. Член фракції "Наша Україна" у ВРУ, член Комітету з питань свободи слова та інформації.

Заслужений артист Української РСР (1977).

Лауреат премії Ленінського комсомолу СРСР (1979).

В кіно Гаврилюк почав зніматись ще під час навчання в театральному інституті - з 1967 року. Дебютував в ролі Іванка в драмі Бориса Івченка "Аничка". Першою великою работою стала головна роль в історичній драмі "Хліб і сіль" після закінчення інституту.

З 1973 року Іван Гаврилюк - актор кіностудії ім. О.Довженка. Визначні роботи 70-х років - Богдан в релігійній драмі "Покутування чужих гріхів", Саша Івакін у фільмі "Ті, що йдуть за горизонт", Макар Істомін в драмі "Це сильніше за мене" .

Пік популярності актора припав на 80-і роки. Тоді він зіграв головні ролі в героїко-пригодницькому фільмі "На вагу золота", виробничих драмах "Потрібні мужчини" і "Тепло студеної землі", історичному фільмі "Данило - князь Галицький", філософській притчі "Небулиці про Івана".

З 1986 року Іван Гаврилюк - художній керівник кіновідео-об'єднання "Україна".

Іван Ярославович став першим актором незалежної України, якому було присвоєно почесне звання Народний артист України.

В останні роки Іван Гаврилюк працює на студії Лариси Роднянської "Контакт" - актором, сценаристом і режисером. Він створив дві ліричні документальні стрічки: "Місто Коломия" и "Прикарпаття. Гори і доли" (разом з Тимуром Залоєвим).

У 2002 році Іван Гаврилюк після тривалої перерви знявся в серіалі Анатолія Матешко "Критичний стан". В серіалі, на гадку всієї творчої групи, відбулось нове народження актора - він виконав роль мера міста. Працюючи над роллю соціального героя, Гаврилюк відкрив блискучі психологічні грані свого таланту.
З 1991 року - генеральний директор кінофірми "Воля XX". Президент кінофестивалю "Бригантина".

Ролі у фільмах:

Захар Беркут
Вавілон ХХ
Кармелюк
Гори димлять
Карпатське золото
1992 - Чотири листи фанери, капітан Богдан Мазепа

Режисер:

1992 - Чотири листи фанери
2004 - Місто Коло-Миї (можна проглянути на порталі Коломия http://kolomyya.org/video/index.htm )

Пам’ять не вбити нікому

Напередодні свята Покрови народний артист України
Іван Гаврилюк на хуторі Заставне біля Йосипівки відновив хрест на місці страти трьох українських бойовиків і встановив монумент з написом «Убієнним синам України». Обряд освячення здійснив о.Орест з Підгірців.
На цьому місці (а це неподалік нашої батьківської хати) колись справді височів дерев’яний хрест – це я ще запам’ятав дитиною,- розповідає Іван Гаврилюк.– Зрозуміло, що «москалям» він мозолив очі, і вони його знищили, як і фігуру св.Миколая поруч, як і тисячі пам’ятних знаків українства. Загарбник таким чином хотів знищити будь-який натяк на щось українське. (На світлині 1943 року могила на хуторі Заставне ще зафіксована.- Ред.).
Як згадував батько, у 1934 році польська поліція захопила українських бойовиків, які здійснили теракт чи то в Олеську, чи то в Бродах. Їх було троє – місцевий – Іван Заставний, а також Роман та Григорій з Олеська. Тут їх повісили, і за свідченням старожилів на цьому місці мабуть і поховали. Згодом українці висипали могилу і встановили дерев’яний хрест.
Переконаний, що пам’ять має бути незнищенною. А тим більше про таких людей, які пішли з життя заради великої ідеї, яка нині завдяки їм реалізована. Тому вважав своїм обов’язком відновити цю могилу, що й здійснив за допомогою друзів.

Знімок Миколи ІВАНЦІВА "Воля народу" 15 жовтня 2009 р.


Создан 05 июн 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
ААААААААА