Степан Навроцький

 

Степан Навроцький

стигматик село Ракобовти Буського районуСтепан Навроцький (1 січня 1922 — 1 квітня 1944) — український стигматик, що був обдарований усіма Христовими Ранами, включно з ранами від тернового вінця, та багатьма іншими містичними дарами. Народився в селі Залуква коло Галича Івано-Франківської області. Сім'я селянська, мати полька, хрещена в костелі. Степан, найстарший із дітей і його три сестри, з яких наймолодша померла скоро після народження, були хрещені в церкві. Степан, як кажуть на селі, був «назначений» ще з дитинства.

Як усі діти на селі — ходив до школи, пас корови, вчився в школі з перервами. Після приходу радянської армії через деякий час працював на залізниці в Івано-Франківську. В 1940 році, коли повертався ввечері додому, у його селі, біля каплиці, з'явилася перед ним ясність чи світло, а згодом перед самою каплицею побачив він дідуся, якому сказав: «Слава Ісусу Христу». Дідусь, а мав це бути апостол св. Петро, повів його до каплиці (двері якої були зачинені, проте самі відчинилися), прийняв від нього присягу і відпустив його додому. Про зустріч та присягу Степан повинен був зразу розповісти батькам, але вони вже спали, коли він повернувся додому, і тому того дня чи вечора він нічого не розповів. Більше на роботу на залізницю він не пішов. З цього часу почалася його, спочатку скромна та з часом щораз більше викристалізувана місія стигматика.

У рідному селі Степан, від часу присяги в каплиці, лише «завмирав», як розповідає молодша від нього на п'ять років сестра Юлія. У зв'язку з «завмиранням» до Залукви почали приходити люди з ближчих і дальших сіл. Вони чули з його уст слова про Бога, церкву, релігію. Цими подіями скоро зацікавилася влада. Степана неодноразово арештовували, брали на «перевиховання». У рідному селі, як уже було сказано, явища, пов'язані з майбутньою повною стигматизацією, обмежувалися його «завмиранням», голосами ангела з його уст, виходом його душі із тіла, інформацією про майбутнє та віддалене.

У 1941 році за стараннями двох абсольвентів Греко-Католицької Богословської Академії Богдана Казимири та Антона Будзана Степан Навроцький переїхав зі Залукви до Львова, де у нього, 19-тирічного юнака, повністю розкрилися всі дари стигматизації. Степан Навроцький був замордований невідомим злочинцем 1 квітня 1944 року. Тіло знайдено на полі між селами Малі Нагірці і Соколів біля с. Желехів (тепер с. Великосілки) Кам'янка-Бузького району. Був перевезений та похований через 2 тижні, на сам Великдень 1944 p., до с. Ракобовти коло Буська, Львівської області.

 

ВікіпедіяСоздан 19 апр 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
ААААААААА