Мирослав Рудко - дослідник, філателіст

 

Мирослав Рудко - дослідник, філателіст

Серія матеріалівМИРОСЛАВ РУДКО: ВЧЕНИЙ, ДОСЛІДНИК-ФІЛАТЕЛІСТ

Родовід Рудків у Переволочній з діда-прадіда славився добрими господарями, умілими майстрами і письменними, щедрими на розумну пораду, чоловіками. Батьківська хата височить над дорогою, що веде до лісу. Тут у сім'ї Костянтина Рудка 7 червня 1933 року народився син Мирослав.

Стежинка від рідної хати, яка пам'ятає перші кроки хлоп’яти, заховалася у лузі, місцині, де глибоко з-під землі витікають джерельця, зливаючись у потічки. Від чистоти джерел, від їх сили і краси зародилися витоки щедрої душі май¬бутнього вчителя.
Мирослав, здібний і цікавий до всього, став кращим учнем Соколівської школи, яку закінчив у 1952 році. Після строкової служби в армії, він студент Львівського держуніверситету факультету іноземних мов за спеціальністю "Романо-германська філологія".
З 1962 року працює викладачем німецької мови у Дрогобицькій філії Львівської політехніки, згодом у Дро¬гобицькому педуніверситеті імені Івана Франка, де здобув вчене звання "доцент".
Понад 40 років пан Мирослав збирав марки, конверти, листівки, поштові штемпелі, досліджуючи засобами філа¬телії життя і творчість Івана Франка. Не один раз він "простудіював" його 50-томне зібрання творів. Ця праця потребувала знання філателістичного матеріалу, спроможного відтворити багатогранність творчої особистості Великого Каменяра. Наукові дослідження, невтомна праця вченого увінчалася успіхом. 150-річчя від дня народження Івана Франка ознаменувалося виходом у читацький світ книги Мирослава Рудка "Іван Франко мовою філателії" (на знімку ). Книжка була надрукована у Дрогобичі у видавництві "Коло" 2006 р. Видання показує в нетрадиційному баченні -філателістичному - Франкову велич і ті сторони його творчості та світогляду, які донедавна замовчувалися. Книжка є першим дослідженням про Великого Українця як про багатогранну особистість через призму філателії. Використання філателії (на знімку ) як до¬поміжного засобу франкознавства, безумовно, сприятиме пожвавленню та поглибленню зацікавленості творчою спадщиною І.Франка, передусім у школах.
Схвальні відгуки про книжку М. Рудка були надруковані в американському журналі "TRIDENT - VISNYK". У березні 2007 р. відбулася її презентація у бібліотеці Любліна в Польщі.
У рамках заходів "Дні Львова у Відні" з успіхом експонувалася в австрійській столиці, а на Національних філателістичній виставці у Львові (2006 р.) та в Чернівцях (2008 р.) була відзначена Великою срібною медаллю. На Світовій філателістичній виставці у Празі (вересень 2008 р.) книга була нагороджена срібною медаллю.
Скромний у побуті, величний у своїй творчості, Мирослав Костянтинович був великим патріотом. Озираючись думкою в минуле, він свято вірив у велике майбутнє Незалежної України. Приїжджаючи до рідного села, завжди заходив до школи, виступав перед учнями, тішився, що сільському хору "Джерело" присвоєно звання Народного хору, був щирий у спілкуванні з сельчанами.
17 лютого 2009 року Мирослав Рудко відійшов у вічність. Від джерел рідної землі, забравши у свої літа заповіти батьків, сповнив ними свої дороги. Йшов неухильно вгору, возвеличуючи силою свого таланту Україну у світі. Його внесок у скарбницю національної культури великий і коштовний.

Любов ГУДЗЬ, вчителька ПереволочнянськоїЗОШ І-ІІст
22.10.2009. газета ВОЛЯ НАРОДУ №43(1956)


Создан 23 окт 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
ААААААААА