Районний краєзнавчий семінар в Олеському замку

 

Районний краєзнавчий семінар в Олеському замку

репортажРік замків буські бібліотекарі відзначили семінаром в Олеському замку

На районний семінар „Історико-краєзнавча діяльність публічних бібліотек”, який відбувся 2 липня на базі музею-заповідника „Олеський замок”, директор Буської централізованої бібліотечної системи Оксана Стецик запросила представників місцевої влади, засобів масової інформації, спеціалістів обласних бібліотек.
З методичною консультацією „Замки Галичини” виступила завідувач відділом науково-консультативної підтримки бібліотек, соціології, інновацій та маркетингу Львівської ОДБ Любов Сташко. Директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник виступив з історичною розвідкою „Джерела до історії замків в архівах і бібліотеках Львова”. На семінарі також відбулась зустріч на тему „Замки та фортеці у світлинах” з фотомайстром, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка Василем Пилип’юком.
Крім виступів місцевих бібліотекарів, огляду краєзнавчих сайтів, книжкової виставки в програмі заходів була екскурсія Олеським замком для всіх учасників, яку провів директор музею-заповідника Роман Соломка.


За ініціативи Миколи Томенка 2010-й рік оголошено роком популяризації та збереження українських замків, фортець та палаців.

Богдан Литвин,
керівник Інтернет-центру Буської бібліотеки

 

 

 

                                                                  СЦЕНАРІЙ (робочий)

                                     проведення семінару бібліотечних працівників

                                 на тему „Історико-краєзнавча діяльність публічних                                                                                    бібліотек”

                                         ( до відзначення Року замків в Галичині)

 

 

 

                    Відкриття семінару

 

                  Сьогодні спостерігається значне пожвавлення інтересу населення до вивчення історії свого краю.

                  Останні роки стали періодом активного відродження бібліотечного краєзнавства, основною метою якого є підвищення ролі бібліотек як центрів відродження національної, духовної культури, відновлення історичної пам”яті народу, виховання патріотизму.

                  Саме це зумовило визнання краєзнавчої функції публічної бібліотеки як пріоритетної, дало новий поштовх для її розвитку.

                  Краєзнавство – це галузь діяльності, спрямована на всебічне, комплексне вивчення певної території всередині країни. Об'єктами краєзнавства можуть бути природа, населення, економіка, екологія, історія, мистецтво, пам”ятки історії та культури краю тощо.

                  2010 рік – рік популяризації та збереження українських замків, фортець та замків. В Україні діє акція „7 чудес України”. Третій етап називається „7 чудес України: замки, фортеці, палаци”. Основною метою проведення акції є опис всіх замків, фортець та палаців, аналіз сучасного стану збереження цих пам”яток, розвитку їх історико-культурного потенціалу.

                 Перлиною Бущини є Олеський замок, він як свідок життя народу і розвитку його національної культури, відіграє важливу роль у пізнанні історії, вихованні почуття патріотизму та відданості своїй землі.

                 Тому саме в Рік замків, саме на Олеській землі, в Олеському замку ми проводимо сьогодні семінар бібліотечних працівників на тему:” Історико – краєзнавча діяльність публічних бібліотек”. Щоб ще раз привернути нашу увагу до багатющої спадщини, до збереження національно – культурних надбань, кому,  як не бібліотечним працівникам займатися такою поважною справою.

                        Програма нашого семінару:

 

                        Гостями  семінару є:

 

 

 

 

 Доповідь: „Краєзнавча діяльність публічної бібліотеки: історія і сьогодення”

                                            О.Стецик

 

 Виступи Л. Сташко

               І. Зварника

 

 

  Кам”яні сторінки минулого...

                 Вражають нас талантом архітекторів, реставраторів, всі вони мальовничо височать на обрії, творять метафоричний образ підкови, що проступає на карті нашої Батьківщини.

                „Золота підкова України” – це перший вагомий науково-мистецький проект, який знайомить з важливими сторінками історії та культури України. Це – масштабний проект Лауреата Національної премії України ім.. Т.Г.Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Василя Пилип”юка у шести книгах. Мета якого відновити розірваний зв”язок між епохами і поколіннями, привернути увагу до твердинь, замків і фортець – свідків і речників тисячолітньої історії України.

 

Василь Пилип'юк у нас в гостях. Запрошуємо його до слова.

 

 

 Із фондів Замку. Український портрет 16-19 ст

                               Виступ Тетяни Сабодаш

 

 

                  Наш край має багатовікову історію, відомий як видатними людьми, так і старовинними архітектурними пам”ятками.

 

                  З бібліографічною розвідкою  про „Замкові споруди Бущини: відомі і маловідомі сторінки історії” виступить Г.Гораль.

 

    

                  В Олеську функціонує публічна бібліотека, яка велику увагу приділяє краєзнавчій роботі. Бібліотека співпрацює з школою, товариством „Просвіта”, Олеським замком.

 

                  Досвідом роботи про співпрацю бібліотеки і музею розкаже зав. філіалом ЦБС смт. Олеська М. Карпій.

 

 

                 Впровадження у практику роботи бібліотек Інтернету створює сприятливі умови для інтеграції краєзнавчих ресурсів, організації доступу до них, поширення краєзнавчих знань, популяризації краєзнавчих інформаційних продуктів і послуг бібліотеки. Бібліотеки не лише використовують світові мережеві ресурси, але й доповнюють їх власною краєзнавчою інформацією.

                 При Буській ЦРБ діє Інтернет-центр. Про краєзнавчу роботу ІЦ розкаже  М. Литвин – інженер-бібліотекар .

 

                 Однією з форм популяризації краєзнавчих документів є книжкові виставки. Сьогодні до вашої уваги розгорнута книжкова виставка „Про що розповідають древні стіни”.

                 Методичні матеріали, розроблені працівниками методично-бібліографічного відділу на допомогу краєзнавчій роботі бібліотекарів.

 

 

                Екскурсія Олеським замком.

 

Робочий сценарій написала зав. методично-бібліографічним відділом Вовк Л.Я.Обновлен 23 ноя 2011. Создан 10 июл 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
ААААААААА